ga naar de inhoud

Werknemers van Vroon Offshore in Den Helder eisen, samen met hun vakbond Nautilus International, een cao. Zij willen tegen de wens van hun werkgever in niet op individuele basis gaan onderhandelen over hun eigen loon- en arbeidsvoorwaarden. Hiertoe werd op 12 februari jongstleden een massaal ondertekende petitie aan de Vroon directie in Den Helder aangeboden. De vroon directie vraagt nu om bedenktijd.

Plotsklapse loonsverhoging

Enkele dagen voor de petitie aanbieding besloot de Vroon Offshore directie plotsklaps het personeel 1,5% loonsverhoging te willen geven, zonder hierover te overleggen met vakbond Nautilus. En zonder over andere belangrijke cao-voorstellen te willen praten.

Publiciteit

Nautilus bestuurder en cao onderhandelaar Marcel van Dam: ‘Na maandenlange vruchteloze cao onderhandelingen tussen ons als bond en Vroon offshore had de Vroon directie aangegeven geen cao meer te willen afsluiten. Nadat er de nodige publiciteit loskwam naar aanleiding van onze petitie aanbieding kwam Vroon ineens, zonder ook maar enige vorm van cao-overleg, met een loonsverhoging van 1,5% aanzetten. Onze leden zijn zeer ontstemd over deze gang van zaken en willen fatsoenlijk cao-overleg met hun vakbond Nautilus! Duidelijk is dat onze leden een goede CAO willen en niet wensen dat hun bond buitenspel wordt gezet.’

Bedenktijd

Marcel van Dam: ‘Op 12 februari hebben wij met een delegatie vanuit Nautilus en werknemers de petitie aan de Vroon directie op het kantoor in Den Helder aangeboden. Wij hebben in een goed gesprek onze eisen nog eens uitdrukkelijk naar voren gebracht. De Vroon directie heeft daarop een aantal weken bedenktijd gevraagd of men hierop in zal gaan. Deze tijd hebben wij hen geboden. Mocht Vroon niet op onze uitdrukkelijke eis ingaan, dan zullen we ons met onze leden gaan beraden hoe we verder de druk gaan verhogen met elkaar!’


Tags

Word vandaag nog lid van Nautilus