ga naar de inhoud

Hoe meer leden, hoe sterker we staan als maritieme vakbond. Daarom startte Nautilus 15 januari jongstleden de Nautilus ledenwerfactie. De actie liep tot 15 april jongstleden. Tal van Nautilus leden gaven in deze periode een nieuw lid op en dongen mee naar het winnen van mooie en leuke prijzen. De prijswinnaars krijgen binnenkort bericht hierover. Inmiddels is de bekende VVV-bon actie van 10 euro, voor het aanbrengen van een nieuw lid, weer in werking gesteld.

Gezamenlijk optreden belangrijk

Nautilus Raad van Advies lid, kapitein Henk Eijkenaar, één van de prijswinnaars, licht toe hoe hij nieuwe leden voor Nautilus werft:

‘In de loop der jaren ben ik het belang van de vakbond steeds meer gaan inzien en die overtuiging probeer ik over te brengen op collega’s. Door ze te wijzen op de belangen die Nautilus behartigt op internationaal gebied (via de Telegraph, in de IMO, via de Nautilus Federatie, de FNV, etc.). En ook op nationaal gebied (b.v. wetgeving bescherming tegen piraterij). Voor de zeevarende, zowel collectief (CAO, bescherming zeevarende) als op persoonlijk gebied (rechtsbijstand, belastingservice, bij mogelijke onenigheid met de werkgever, bij faillissement). Verder tracht ik ze, door mijn functie in de Nautilus Council en Raad van Advies, het nodige inzicht te geven in de werking van de vakbond en het belang van het gezamenlijk optreden om meer te kunnen bereiken. Dit alles helpt me vaak goed om de collega’s over te halen lid te worden. Zo is mijn collega Siebe ook lid geworden.’

Zeevarenden belangrijk voor economie

‘Nu ook in de huidige crisis van COVID-19 doet Nautilus veel voor het maritiem personeel. Zo proberen ze de mensen in te laten zien hoe belangrijk de zeevarenden zijn voor de economie. Iets wat aan de wal nog steeds behoorlijk wordt onderschat of waar gewoonweg niet aan wordt gedacht. Ik vaar momenteel op een klein schip met 6 bemanningsleden, waarvan er 3 afgelost moeten worden, wat door de huidige omstandigheden helaas niet gaat lukken. Normaal gesproken kan de bemanning regelmatig naar een zeemanshuis, daar we maximaal 4 dagen op zee zijn, maar momenteel is dat niet mogelijk.’

Nieuw Nautilus lid Siebe Repko:  ‘Ik ben lid geworden bij Nautilus, omdat ik ben gaan inzien dat het belangrijk is om de organisatie te steunen die namens zeevarenden onderhandelt bij de rederijen. Ik heb in mijn nog relatief korte varende carrière al meerdere situaties gezien waarbij het belangrijk is dat het belang van de zeevarenden goed verdedigd wordt. Ik heb bijvoorbeeld als stagiair bij Abis Shipping het faillissement destijds van dichtbij meegemaakt. Met een vakbond kun je in deze situaties zorgen dat je als zeevarenden verenigd meer kan betekenen dan ieder voor zich. Omdat Nautilus dit voor ons mogelijk maakt, wilde ik me daar graag bij aansluiten.’

Vraag de zipcardfolder op en maak ook een collega lid

Om onze leden te ondersteunen met argumenten waarom een collega dat nog geen lid is ook lid zou moeten worden, heeft Nautilus een speciale Zipcard folder ontwikkeld. Ben je lid en heb je deze nog niet? Vraag ‘m even aan via: infonl@nautilusint.nl

Voor goede loon- en arbeidsvoorwaarden, kansen op werkgelegenheid en vele andere zaken die we nu als ‘normaal’ beschouwen, is in het verleden hard geknokt door vakbondsleden (jouw voorgangers en huidige collega’s!). Maar wat je hebt, kun je kwijtraken. Werkgevers hebben immers vaak een ander belang dan jij. Zonder het tegenwicht van vakbondsleden, verenigd in Nautilus International, kunnen al die verworven rechten worden wegbezuinigd en is er een groeiend risico dat zelfs jouw baan wordt weggegeven aan een goedkopere collega. Daarom is het belangrijk onze groep zo groot mogelijk te houden: Maak een collega lid, samen staan we nog sterker!

Ook spontaan hebben zich de afgelopen tijd, vooral sinds het uitbreken van de corona crisis, een aantal nieuwe leden aangemeld.

Ook lid worden? nautilusint.org/nl/word-lid/

 

 

 

Ik ben lid geworden bij Nautilus, omdat ik ben gaan inzien dat het belangrijk is om de organisatie te steunen die namens zeevarenden onderhandelt bij de rederijen.

FNV en Nautilus: Samen voor zekerheid in onzekere tijden

Ook de FNV, waar Nautilus en FNV Waterbouw ook bij zijn aangesloten, heeft een online campagne rondom werk en corona gestart. Om te laten zien dat we ook in onzekere tijden voor werkend Nederland klaar staan.

#dichtbijopafstand
Iedereen kan meehelpen om zo veel mogelijk mensen te bereiken, dus gebruik de hashtag #dichtbijopafstand en like en deel de campagne-uitingen en boodschap via sociale media.

 


Tags

Word vandaag nog lid van Nautilus