ga naar de inhoud
Nautilus nieuws

Met ontslag bedreigde Nederlandse zeevarenden sturen open brief naar Maersk aandeelhouders

4 februari 2021

Nautilus International eist opnieuw dat Maersk een einde maakt aan de voorgenomen gedwongen ontslagen op haar schepen onder Nederlandse vlag. Op 23 december 2020 bood Nautilus International, samen met 24 met ontslag bedreigde werknemers bij Maersk, online een petitie aan het Maersk management aan, getiteld: 'Niemand gedwongen de poort uit bij Maersk!'

Maersk dient zich aan eigen 'core principles' te houden

Maersk heeft vorig jaar zijn 5 nog resterende schepen, die onder Nederlandse vlag voeren, verkocht. En tegelijkertijd aangekondigd dat de kapiteins en Hoofdwerktuigkundigen (Hwtk’s) wel in dienst kunnen blijven, maar dat er voor de overige 24 Nederlandse officieren in de andere rangen en de gezellen geen plaats meer zou zijn. Daar het Maersk management nog altijd weigert op dit voornemen terug te komen sturen de 24 Nederlandse officieren en gezellen vandaag een open brief naar de aandeelhouders van Maersk om het Maersk management te adviseren zich aan zijn eigen 'core principles' te houden.

De 24 Nederlandse zeevarenden stellen:

'Dit komt ook nog eens midden in de corona pandemie waar veel collega’s op zee reikhalzend uitkijken naar aflossing en wij zijn dan ook bereid hen af te lossen. Dit alles omdat Nederlanders te duur worden geacht in verhouding tot andere nationaliteiten. De meesten van ons werken al meer dan 25 jaar voor het bedrijf en hebben sterk het gevoel dat Maersk afstand neemt van zijn eigen 'core values', waaronder ook 'goed omgaan met werknemers'.

Begin januari maakten onze leden hier ook een video over.

 

 

Maersk aandeelhouders moeten het Maersk management hierop aanspreken

Memorandum of understanding nog altijd van toepassing

Nautilus bestuurder Marcel van Dam: 'Het is voor ons en onze leden onbegrijpelijk dat een winstgevend bedrijf als Maersk, met ruim 300 schepen in de vaart, niet in staat zou zijn om naast de kapteins en Hwtk’s, alle 24 werknemers op hun vloot te plaatsen. Onze leden pikken dit niet en eisen dat Maersk alle aangekondigde ontslagen onmiddellijk terugtrekt. Bovendien is er in 2011 tussen Nautilus en AP Moller Maersk een 'memorandum of understanding (MOU) on job security' afgesloten. Deze 'gentlemen agreement' beschouwen wij nog steeds van toepassing.'

 


Tags

Word vandaag nog lid van Nautilus