ga naar de inhoud

'We zijn als net nieuw gekozen bestuur al druk bezig met plannen maken voor de komende maanden. Uiteraard gaan we ook weer on line pub quizzes organiseren, want die scoorden afgelopen jaar erg goed onder onze leden. Maar we willen nu ook Alumni (afgestudeerde studenten) meer gaan betrekken bij onze activiteiten. Zij zouden ook een goede brugfunctie kunnen vervullen tussen studenten, school en de rederijen. En mochten er straks hopelijk versoepelingen inzake de coronarestricties worden doorgevoerd, dan moeten we als bestuur snel schakelen om fysieke evenementen te organiseren waar mogelijk.'

Van feestgedruis naar lock down

Aan het woord is de 19-jarige Jack Landsmeer, de nieuwe voorzitter van A.S.V. Nautis (studievereniging voor studenten Maritiem Officier aan de Hogeschool van Amsterdam). Elk jaar kiezen de leden van Nautis een nieuw bestuur, voor de duur van 1 jaar. Begin april neemt  Jack het stokje over van Thijs Beemsterboer. Vorig jaar nog met veel feestgedruis met zijn mede bestuursleden geïnstalleerd in het roemruchte café BloemenBeppie in de Amsterdamse binnenstad. Thijs: 'Ja, dat kon toen nog net, want twee weken later ging de intelligente lockdown van start en toen zag de wereld er ineens heel anders uit. Dat was wel even schakelen voor ons als bestuur en voor mij als kersverse voorzitter ook. Het werd toen allemaal online wat de klok sloeg. Toch hebben we ons er denk ik aardig doorheen geslagen met elkaar. Daarom hebben we een aantal online pub quizzes georganiseerd. Want sociaal contact, zeker ook voor de eerstejaars, voor wie alles nog nieuw is, is erg belangrijk. Maar ook op het Navingo evenement eind oktober afgelopen jaar gaven we succesvol acte de présence en werd onze penningmeester geïnterviewd voor op hun website.'

Brug tussen studie en het latere werkgebied

Het doel van A.S.V. Nautis  is om een vereniging te creëren die een goede brug vormt voor leden tussen studie en het latere werkgebied en om een vereniging te vormen waar studenten profijt van hebben. Hiertoe wordt de mogelijkheid geboden door het organiseren van sociale activiteiten met verschillende jaargangen van de opleiding Maritiem Officier. Deelname aan de activiteiten is voor leden geheel vrijblijvend en er worden geen verplichte activiteiten georganiseerd.

Sponsoren en partners

Sponsoren en partners zijn van direct belang voor de vereniging, omdat zij naast een mogelijke financiële bijdrage een belangrijke schakel kunnen vormen tussen de vereniging en het werkveld. Om studenten wegwijs te maken in de bedrijfswereld, is het van belang dat de vereniging middels sponsoren en partners het contact legt tussen de leden en de betreffende bedrijven. Nautilus is één van de partners.

 

Uiteraard gaan we ook weer on line pub quizzes organiseren

Goede banden met rederijen

Jack: 'We willen de komende tijd ook weer nieuwe sponsors voor ons trachten te interesseren. Helaas zijn sommige sponsoren afgehaakt vanwege de COVID-19 crisis, hoewel zij weer willen aanhaken, als de industrie weer op gang komt.' Thijs: 'Het is belangrijk goede banden op te bouwen met de rederijen en met onze leden. Daarom hebben we als scheidend bestuur ook ingezet op een statutenwijziging, waardoor nu ook Alumni lid kunnen worden. Zoals Jack al zei, kunnen zij bijvoorbeeld een belangrijke brugfunctie vormen voor onze leden die op zoek zijn naar een goede stageplaats. En ook voor de school is het goed om deze contacten zo mede te borgen.' Er is binnenkort meer informatie te vinden over onze alumnigroep op asvnautis.nl

Het nieuwe A.S.V. Nautis bestuur bestaat, naast voorzitter Jack Landsmeer, uit secretaris Quinten Bras, penningmeester Bas Konijn en algemeen bestuurslid Luna van Dam.

 


Word vandaag nog lid van Nautilus