ga naar de inhoud

'Mijn beste methode om niet-leden te overtuigen aan boord is de Telegraph erbij te pakken aan boord en laten zien hoe juridische hulp aan leden wordt geboden als ze in de knel komen met hun werkgever. Dat werkt altijd goed. En verder steeds goed uitleggen wat de bond doet.'

'Ik zeg altijd: Je werkgever is ook lid van een werkgeversvereniging. Dus dan is het goed dat jij je ook organiseert door lid te worden van de vakbond.'

Een paar voorbeelden die voorbij kwamen op de Nautilus online Leden middag op 15 april jongstleden. Ruim 25 leden uit de zee- en binnenvaart, offshore en waterbouw hadden zich aangemeld om met elkaar van gedachten te wisselen over hoe je leden beter aan je kunt binden en hoe je ook als actief Nautilus lid leden kunt werven aan boord.

Samen staan we sterker

In haar openingswoord stelde Nautilus vicevoorzitter Sascha Meijer: 'Het zijn bijzondere tijden. Zowel in ons privé – als in ons werkende leven is en blijft het belangrijk met elkaar veerkracht en flexibiliteit te tonen. Bestaanszekerheid en behoud van werkgelegenheid staan voor onze leden centraal. Daarnaast zijn juist nu het afspreken van stevige sociale plannen, realiseren van goede 'van werk naar werk' regelingen en het opkomen voor onze verworven (cao) rechten heel belangrijk. Onze bekende Nautilus/FNV Waterbouw lijfspreuk 'Samen staan we sterker' geldt in deze tijd meer dan ooit!'

Leden spelen belangrijke rol bij ledenbinding en -werving

'De afgelopen maanden hebben we ook gezien dat  steeds meer actieve Nautilus/FNV Waterbouw leden opkomen voor elkaar. En daar waar nodig dreigende verslechteringsmaatregelen van bepaalde werkgevers stevig aan de kaak stellen. Hoe actiever onze leden, hoe sterker we staan uiteraard. En hoe meer leden, hoe meer vakbondsmacht we kunnen uitoefenen. Niet voor niets staan Ledenbinding en Ledenwerving bij ons hoog in het vaandel. Ook hier spelen onze leden een belangrijke rol.'

 

 

 

Je werkgever is ook lid van een werkgeversvereniging. Dus dan is het goed dat jij je ook organiseert door lid te worden van de vakbond!

Laten zien wat je doet

Tijdens de daarop volgende discussie werd er uitgebreid van gedachten gewisseld over hoe je het best leden aan je kunt binden en hoe je vooral ook jongeren zou kunnen werven, zoals:

'Ik denk dat ze op de werkvloer moeten zien wat Nautilus betekent voor ze.  Laten zien wat je doet. Stuur ook eens in de drie of vier maanden een enquête.'

'Als ik aan jongens die fris aan boordkomen vraag wat de bond is, denken ze aan het Malieveld met petjes en fluitjes. Dat is iets van de jaren 70/80. Je moet je anders en speelser opstellen naar die jonge gasten.'

'Als je resultaat hebt bereikt, is dat het makkelijkst verkoopbaar. Dus voorbeelden aanhalen uit de praktijk en ook uit de Telegraph helpt daarbij. Samen staan we sterk…laten zien.'

'Tijdens diploma uitreikingen bij jongeren meer reclame maken voor Nautilus door ze bijvoorbeeld in hun eerste werkjaar een lidmaatschapskorting te geven.'

Virtuele borrel als afsluiting

Als afsluiting genoten de virtuele aanwezigen van hun door Nautilus toegestuurde 'Borrelpakket' en werden er nog tal van ervaringen met elkaar uitgewisseld over het leven aan boord.

 


Tags

Word vandaag nog lid van Nautilus