ga naar de inhoud

'Leden vormen de kern van alles wat we als maritieme vakbond doen’,is de boodschap van twee nieuwe video's, waarin het huidige en toekomstige strategische werk van Nautilus International deze week tijdens de Nautilus International Algemene vergadering 2019 in Rotterdam werden gepresenteerd.

De scheepvaart is een wereldwijde industrie en de ondersteuning van Nautilus International aan haar leden over de gehele wereld in tijden van verandering is hierin essentieel.

Terugblik op afgelopen vier jaar

De eerste video brengt de leden op de hoogte van het werk van de vakbond rond haar strategische prioriteiten in de afgelopen vier jaar en wat de vakbond voor haar leden heeft gerealiseerd. 

Nautilus medewerkers leggen uit op welke gebieden zij leden organiseren en vertegenwoordigen, onder meer inzake hun betrokkenheid bij het ontwikkelen van welzijnsbegeleiding, het bereiken van loonsverhogingen namens leden wereldwijd, vasthouden aan eerlijke behandeling voor alle zeevarenden en werkend voor gepensioneerde zeevarenden, zoals in de UK via het Nautilus Welfare Fund.

Behaalde successen

In de tweede video stelt general secretary Mark Dickinson:‘Het is belangrijker dan ooit om ervoor te zorgen dat we onze leden wereldwijd ondersteunen. De wereld om ons heen verandert en wij veranderen mee. Hij benadrukte hoe Nautilus de afgelopen vier jaar in internationale en nationale fora heeft gewerkt om kwesties die leden raken dagelijks te bespreken.

'We hebben een aantal successen voor onze leden in de UK, Nederland en Zwitserland behaald. Leden vormen de kern van alles wat we als vakbond doen, omdat de scheepvaart de wereld in beweging houdt en onze leden de economie draaiende houden’, aldus Mark Dickinson.

We zullen altijd technologie omarmen, maar het moet een doel dienen.

(semi) Zelfvarende schepen

Mark Dickinson: ‘Met het oog op toekomstige technologische, automatiserings-, communicatie- en connectiviteitsvoordelen staat de scheepvaart meer dan ooit onder druk om te investeren in nieuwe technologieën.

De toename van automatisering betekent dat de rol van de zeevarende voortdurend evolueert. We zullen altijd technologie omarmen, maar het moet een doel dienen. Het moet gaan over het verbeteren van de menselijke inzet. We weten dat veel van onze leden zich zorgen maken over (semi) zelfvarende schepen en wat ze kunnen gaan betekenen voor de industrie.

De komende vier jaar zullen we ons inzetten dat technologie op een positieve manier wordt gebruikt om de arbeidsvoorwaarden voor leden te verbeteren en hun toekomst veilig te stellen, door ervoor te zorgen dat zij over de vaardigheden en de opleiding beschikken om de technologie te omarmen en om te kunnen gaan met problemen rond veiligheid, criminalisering en inzet van (semi)geautomatiseerde schepen.’

Diversiteit aanmoedigen

‘Bovendien is diversiteit aanmoedigen een noodzaak om ervoor te zorgen dat de industrie 'een aantrekkelijker en gastvrijer plek wordt voor vrouwen.’

 


Tags

Word vandaag nog lid van Nautilus